Oksana Laurinavičienė

Oksana Laurinavičienė

IBCLC sertifikuota žindymo konsultantė, osteopatė

Kelias į žindymą prasidėjo su pirmo vaiko gimimu, kuomet pačiomis pirmomis dienomis ir savaitėmis užklupo beveik visos įmanomos žindymo problemos, pradedant nuo didelio naujagimės dukrytės svorio netekimo dar ligoninėje iki skausmingų spenelių bei ūmios laktostazės vėliau. Kaip bebūtų gaila, tinkamos teorinės ir juolab praktinės pagalbos nei ligoninėje, nei vėliau pas šeimos gydytoją gauti nepavyko, kad ir kaip to buvo siekta. Dalį problemų pavyko įveikti pačiai, ieškant patikimos informacijos internete, žiūrint visus įmanomus ten rastus mokomuosius filmukus, tačiau atėjo momentas, kai labai prireikė kvalifikuoto žindymo konsultanto pagalbos. Ir tuomet pavyko rasti IBCLC kvalifikacijos žindymo konsultantę. Užteko vos vieno jos apsilankymo, situacijos įvertinimo ir praktinės pagalbos, kai dukrytė buvo sėkmingai pridėta prie, rodos, jau neįmanomai sužalotos krūties, ir mamos akyse „prašviesėjo“ – pasirodo, žindyti galima be skausmo ir efektyviai!

Nuo to momento prabėgo jau nemažai metų, kurių metu ne tik sėkmingai ir ilgai žindyta pirma dukrytė, o po to ir gimęs sūnelis (bendras žindymo stažas – beveik 4 metai), bet ir įsitraukta į VšĮ “Pradžių pradžia” Mama-mamai savanorių gretas ir jų veiklą, praeita nemažai mokymų, padėta ir telefonu, ir el. laiškais, ir Skype, o galiausiai – ir gyvai, daugeliui visos Lietuvos mamų sprendžiant jų žindymo problemas, kol nuspręsta įstoti į Lietuvos laktacijos ir žindymo konsultantų asociaciją (nuo 2012 m.), tapti IBCLC sertifikuota žindymo konsultante ir laikyti šios kvalifikacijos egzaminą. Pasiruošimas egzaminui buvo rimtas iššūkis, nes tai pasaulinio standarto kvalifikacija, reikalaujanti ne tik bendrojo medicininio (ar jam prilygstančio) išsilavinimo bet ir rimtų naujausių ir labai specifinių laktacijos mokslo žinių ir praktinių įgūdžių.

 
Tapus IBCLC sertifikuota žindymo konsultante (nuo 2014 m.) gimė mintis sukurti šią itin kvalifikuotos pagalbos žindančioms mamoms platformą, kur jos galėtų rasti skubią pagalbą ir atsakymus į visus savo klausimus. Nes žindymas – tai toks pats mokslas, kaip ir bet kokia kita medicinos šaka, o IBCLC kvalifikacija – šio mokslo „magistro laipsnis“. Šioje profesijoje itin svarbu nuolat mokytis ir tobulėti, nes mokslas nestovi vietoje ir kaskart pasaulio mokslininkai skelbia naujus faktus, savo tyrimų išvadas. Naujausias praeitas profesinės kvalifikacijos tobulinimo kursas – mamų mokymas tausojančio pieno ištraukimo rankomis technikos, ypač efektyvios pieno sąstovių, beprasidedančių mastitų, bet kokių skausmingų pojūčių krūtyse atsiradimo atveju.
 
Aktyviai dirbant su mamom, atsirado poreikis praplėsti savo žinių ir įgūdžių arsenalą, tad nuo 2015 m. prisidėjo dar viena profesinė kvalifikacija – kraniosakralinė osteopatija.
 
Šiuo metu konsultuoja tik nuotoliniu būdu (vaizdo skambutis), dėl datos/laiko rezervacijos kreiptis per kontaktaktinę formą.